Czy warto dodać stronę do katalogów stron SEO w 2018?

Czy warto dodać stronę do katalogów stron SEO w 2018?

Katalogi stron w SEO

Katalogi stron w pozycjonowaniu są od dawna. Jako najprostszy sposób zdobywania linków, katalogi swego czasu były bardzo popularne. Właściwie większa część katalogów powstała właśnie jak miejsca pod linki dla pozycjonerów. W tamtym czasie popularne były także masowe dodawarki do setek lub nawet tysięcy katalogów. Przykładowo swego czasu bardzo popularny był program SEO Adder.

Co się zmieniło?

Z uwagi na dużą popularność katalogów i ich skuteczność jeśli chodzi o ich wpływ na pozycje w Google, wyszukiwarka ta zaczęła flagować poszczególne katalogi, a nawet całe skrypty katalogów na których spamerzy masowo stawiali puste katalogi wyłącznie w celu pozyskania dużych ilości linków. Dobrym przykładem jest np. lekki skrypt katalogu webmini na którym można było łatwo postawić tysiące katalogów i potem dodawać do nich wpisy wszystkich w zaledwie kilka minut przy pomocy szybkich dodawarek.

Czy obecnie warto linkować stronę z katalogów stron?

Obecnie warto dodać stronę tylko do mocnych, płatnych i dobrze moderowanych katalogów. Większość darmowych i niemoderowanych katalogów zostało oflagowane przez amatorów pozycjonowania stron, czyli przez osoby i firmy stosujące narzędzie Disavow Tools.

Mocne i stare katalogi takie jak np. katalog WP mogą stanowić mocne i stabilne źródło linków, szczególnie dla nowej domeny. Podlinkowanie nowej domeny z mocnych katalogów to dobry fundament na dalszy LinkBuilding dla tej domeny.

Poniżej krótka lista katalogów do których warto dodać stronę:

  1. katalog.wp.pl
  2. katalog.linuxiarze.pl
  3. gwiazdor.pl
  4. dodaj.pl
  5. skrobak.pl
  6. katalog.hoga.pl
  7. kafito.pl


Katalogi jako źródło linków są jednym z najbardziej trwałych źródeł. Dodając stronę do takich dużych starych katalogów mam pewność że wpisy te nie znikną przez wiele lat. Ważne jest natomiast zaindeksowanie tych linków z katalogów i stałe utrzymanie w indeksie. Można również podlinkować wpisy w tych katalogach mocnymi stałymi linkami co umocni je z pewnością w indeksie i doda im trochę mocy. Nie warto dopalać wpisów w moderowanych katalogach żadnym swl czy blastem ponieważ może skutkować to usunięciem wpisu przez moderację.

Mogę zdradzić pewna poradę seo: otóż domena i linki im starsze tym lepsze, dokładnie tak jak dobre wino, dlatego warto podlinkować domenę z mocnych katalogów i pozostawić na pewien czas aby nabrała mocy.

Jeśli chciałbym zlecić pozycjonowanie strony lub pełny marketing internetowy napisz do nas – > pozycjonowanie stron


tagi: czy warto dodać stronę do katalogów, katalogi stron www, katalogi seo, katalogi stron, katalog stron internetowych, dobre katalogi stron, mocne katalogi stron, płatne katalogi stron

Sebastian Matysik

Sebastian Matysik

Sebastian Matysik członek zarządu agencji SEOMOOD, specjalista SEO. Na co dzień zajmuje się realizacją kampanii SEO klientów oraz wdrażaniem autorskich rozwiązań w pozycjonowaniu stron afilacyjnych.