Seomod pozycjonowanie logo

Otrzymaj

mini audyt SEO

za darmo!

Pozycjonowanie za efekt

Raport

Przygotujemy zestawienie dotyczące Twojej strony internetowej, wskazujące, na co warto zwrócić uwagę.

Analiza techniczna

Dokonamy oceny witryny pod względem parametrów technicznych, branych pod uwagę w SEO

Responsywność

Sprawdzimy czy strona jest responsywna, czyli przeanalizujemy jej działanie i szybkość ładowania na urządzeniach mobilnych.

Wyższa pozycja

Wszystkie czynniki, które zostały zebrane w audycie, zmienimy na wskazówki, które pomocą poprawić widoczność strony w Google.

Darmowy audyt SEO - czy to możliwe?

W powszechnej świadomości audyt strony WWW to proces, który nie tylko zapewnia możliwość przeanalizowania całego potencjału SEO danej witryny, ale też jest... dosyć kosztowny. Szacuje się, że analiza strony internetowej może kosztować nawet 1900 - 2500 złotych, choć jej ostateczny koszt będzie zależny m.in. od rozmiaru firmy, liczby podstron itd.

Audyt SEO darmowy? Tak, to możliwe!

Co ciekawe, istnieje możliwość zrealizowania takiego audytu całkowicie za darmo i to za pomocą narzędzi obsługiwanych przez przeglądarkę Internetową. Taka ocena strony internetowej ma co najmniej kilka zalet:

 • możliwość zrealizowania audytu w dowolnej chwili,
 • zero opłat, zdecydowana większość wyników audytu jest dostępna od ręki,
 • audyt można przeprowadzić w trakcie pracy na komputerze i to bez ingerencji w obsługiwane procesy,
 • czas audytu jest stosunkowo krótki; jest to najczęściej od kilkudziesięciu sekund do kilku minut.
Czy to oznacza, że audyt strony online jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą skokowo ograniczyć swoje koszty w SEO? Otóż niekoniecznie, gdyż sam raport nie jest do końca kompletny.

Czego można dowiedzieć się z darmowego audytu online?

Darmowa, internetowa analiza SEO strony daje odpowiedź na wiele pytań dotyczących określonej witryny. Wystarczy, że użytkownik wprowadzi adres strony do specjalnego okienka i następnie zatwierdzi go za pomocą przycisku. Po kilkudziesięciu sekundach (czasem trwa to trochę dłużej), użytkownik otrzymuje garść informacji zwrotnych na temat swojej strony. Dane te dotyczą ratingu SEO, czasu ładowania się witryny, liczby słów na stronie głównej, linków powiązanych ze stroną, a także wielu innych, interesujących informacji. Co ciekawe, część narzędzi do darmowego audytu strony obsługuje również wersje mobilne witryn, testując je m.in. pod kątem czasu ładowania, przejrzystości itd. 

Co jest, a czego nie ma, czyli SEO analiza w praktyce

W gruncie rzeczy dane te powinny wystarczyć do ogólnej analizy strony pod kątem SEO. Trzeba przyznać, że spora część z nich jest nie tylko przedstawiona przez aplikację, ale też oceniona przez nią. Użytkownik może się zatem dowiedzieć, czy jego witryna ma na swej stronie startowej wystarczającą liczbę znaków lub też czy ładuje się ona na urządzeniach mobilnych wystarczająco szybko. Mało tego! Część z powyższych danych jest tu udostępniona w formie czytelnych wykresów, które uwypuklają konkretną wartość lub podkreślają wagę problemu. Mimo to trzeba podkreślić, że "wirtualne" audyty SEO to za mało, by skutecznie pozycjonować stronę WWW. Trzeba tu czegoś więcej, a tym "czymś" jest oczywiście... człowiek.

Audyt stron internetowych i jego potencjał w SEO

Praktycznie każdy, dostępny w Internecie SEO test strony, przedstawia wszystkie podstawowe dane na temat określonej witryny. Problem w tym, że nie każdy użytkownik potrafi je interpretować. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by z poziomu tegoż narzędzia można było omówić przyszłe działania SEO w obrębie tej witryny, ale usługa ta wiąże się już z pewną opłatą. O ile więc sam audyt SEO online jest usługą darmową, o tyle interpretacja jego wyników wymaga płatnych konsultacji. Zdarza się też, że część raportów nie przedstawia najważniejszych danych lub też oferuje ich odblokowanie w przypadku zakupu wersji Premium. Czasami zdarza się i tak, że free SEO audyt online ogranicza swe działanie do strony głównej serwisu. Jest to za mało, by móc powiedzieć coś na temat strony internetowej jako całości.

Po co to wszystko?

Wirtualny audyt strony to coś więcej, niż tylko sposób na poinformowanie właściciela witryny o poszczególnych parametrach jego strony. To przede wszystkim narzędzie, które może za darmo:

 • poinformować użytkownika o podstawowych danych na temat SEO, a także przekazać mu informacje co do bieżącego stanu domeny,
 • powiedzieć coś więcej na temat stron, które już od dawna nie były aktualizowane i jednocześnie nie były poddawane audytowi,
 • pomóc zrozumieć naturę SEO, gdyż prawdę mówiąc jest mało platform internetowych, które w pełni pomagałyby zrozumieć, czym tak naprawdę jest SEO i SEM,
 • przygotować do dalszych prac ze stroną, gdyż samo w sobie stanowi ono bogaty rezerwuar informacji dotyczących wybranej witryny
Co ważne, darmowy audyt strony może też pomóc w zakresie przygotowania się do bardziej zaawansowanych testów płatnych.

Dlaczego warto monitorować stronę?

Nie jest tajemnicą, że sprawdzenie strony internetowej pod kątem SEO to proces, który powinien odbywać się w miarę regularnie. Owszem, pierwszą kontrolę po latach można przeprowadzić za pomocą wirtualnego testu, ale kolejny test SEO powinien już być przeprowadzony przez specjalistów. Trzeba bowiem podkreślić, że audyt strony internetowej online opiera się bardzo często na algorytmach zdefiniowanych za pomocą aplikacji.

Podsumowując, darmowy audyt SEO online to narzędzie, które może okazać się bardzo pomocne w ocenie kondycji danej witryny. Trzeba jednak pamiętać, że nawet najlepszy, wirtualny audyt SEO strony, nie zastąpi komunikacji z prawdziwym specjalistą SEO.

Wypełnij formularz

przygotujemy Twój mini audyt

zupełnie za darmo  Szukasz sprawdzonej

  Agencji SEO?

  Najpopularniejsze na nasze stronie - sprawdź koniecznie
  Seomod pozycjonowanie logo
  Niemcewicza 26/415
  IV piętro
  71-520 Szczecin
  +48  736 090 601
  biuro@seomood.pl