Audyt SEO co to jest?

Audytseo to analiza strony WWW pod kątem pozycjonowania, czyli wszystkich czynników, które wpływają na pozycję witryny w wynikach wyszukiwania Google. Na audyt strony SEO składa się analiza składowych, takich jak kod strony, jej budowa oraz sposób analizy przez robota Google, szybkość ładowania strony, struktura linków czy analiza mediów, a także wszystkie działania związane z treściami na stronie. Profesjonalny audyt SEO zawiera weryfikację treści, nie tylko pod kątem poprawności i atrakcyjności, ale także przystępności dla wyszukiwarki i wykluczenia możliwej duplikacji treści. W efekcie, otrzymując gotowy audyt SEO strony internetowej, otrzymujesz informację na temat słabych stron Twojej witryny, które bezpośrednio wpływają na pozycję Twojej strony internetowej w wyszukiwarce Google. SEOaudyt to pierwszy i podstawowy krok w strategii SEO, który pozwala na zaplanowanie skutecznej optymalizacji strony. Oznacza to ocenę efektywności swojej strony internetowej, co pozwala na dokonanie korekty możliwych błędów, a także szczegółowy plan zmian i udoskonaleń, które należy wprowadzić na danej stronie, aby była bardziej przystępna dla klienta i lepiej widoczna w wyszukiwarce, a także odpowiednio zoptymalizowana pod kątem analizy algorytmów Google.
Pozycjonowanie za efekt

Raport

Przygotujemy zestawienie dotyczące Twojej strony internetowej, wskazujące, na co warto zwrócić uwagę.

Analiza techniczna

Dokonamy oceny witryny pod względem parametrów technicznych, branych pod uwagę w SEO

Responsywność

Sprawdzimy czy strona jest responsywna, czyli przeanalizujemy jej działanie i szybkość ładowania na urządzeniach mobilnych.

Wyższa pozycja

Wszystkie czynniki, które zostały zebrane w audycie, zmienimy na wskazówki, które pomocą poprawić widoczność strony w Google.

Darmowy audyt SEO - czy to możliwe?

W powszechnej świadomości audyt strony WWW to proces, który nie tylko zapewnia możliwość przeanalizowania całego potencjału SEO danej witryny, ale też jest... dosyć kosztowny. Szacuje się, że analiza strony internetowej może kosztować nawet kilka tysięcy złotych, choć jej ostateczny koszt będzie zależny m.in. od rozmiaru firmy, liczby podstron itd. Istnieją strony internetowe, które proponują darmowy audyt SEO strony, jednak jest to najczęściej automatyczny proces, generowany przez algorytm, który nie jest tak skuteczny i dokładny, jak rzetelny audyt WWW zlecony profesjonalnej agencji SEO. Możesz więc wykonać darmowy audyt SEO Twojej strony WWW, jednak należy pamiętać, że taki automatyczny audyt i bezpłatny audyt SEO może mieć dużo mniejszą skuteczność i nie wpłynie na pozycję strony internetowej tak dobrze, jak dobry audyt SEO wykonany przez specjalizującą się w tym firmę. Indywidualnie wykonany audyt SEO strony internetowej to szczegółowa analiza konkretnej strony z uwzględnieniem wszystkich jej indywidualnych cech, która zawiera personalizowane wskazówki, oznaczające dużo wyższe prawdopodobieństwo sukcesu i widoczne efekty w pozycjonowaniu samej strony, a także zwiększony ruch na stronie i zwiększone wyniki sprzedażowe.

Audyt SEO darmowy - wady i zalety

Jak już wspomnieliśmy, istnieje możliwość wykonania audytu SEO całkowicie za darmo i to za pomocą powszechnie dostępnych narzędzi obsługiwanych przez przeglądarkę Internetową. Darmowy audyt strony internetowej ma co najmniej kilka zalet:

 • możliwość zrealizowania audytu w dowolnej chwili i w dowolnej częstotliwości,
 • zero opłat, zdecydowana większość wyników audytu jest dostępna od ręki,
 • audyt można przeprowadzić w trakcie pracy na komputerze i to bez ingerencji w obsługiwane procesy,
 • czas audytu jest stosunkowo krótki; jest to najczęściej od kilkudziesięciu sekund do kilku minut.
Czy to oznacza, że audyt strony online jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą częściowo ograniczyć swoje koszty w SEO? Otóż niekoniecznie, gdyż sam raport nie jest do końca kompletny, a jednocześnie wygenerowany automatycznie, co zwiększa prawdopodobieństwo błędów i poziom personalizacji audytu SEO.

Czego można dowiedzieć się z darmowego audytu online?

Darmowa, internetowa analiza SEO strony daje odpowiedź na wiele pytań dotyczących określonej witryny. Wystarczy, że użytkownik wprowadzi adres strony do specjalnego okienka i następnie zatwierdzi go za pomocą przycisku. Po kilkudziesięciu sekundach (czasem trwa to trochę dłużej), użytkownik otrzymuje garść informacji zwrotnych na temat swojej strony. Dane te dotyczą ratingu SEO, czasu ładowania się witryny, liczby słów na stronie głównej, linków powiązanych ze stroną, a także wielu innych, interesujących informacji. Co ciekawe, część narzędzi do darmowego audytu strony obsługuje również wersje mobilne witryn, testując je m.in. pod kątem czasu ładowania, przejrzystości itd. Co ważne, darmowy audyt strony może też pomóc w zakresie przygotowania się do bardziej zaawansowanych testów płatnych. Pomijając jakość informacji wygenerowanych automatycznie informacji i zaleceń, dla osób, które na co dzień nie mają do czynienia z terminologią używaną w SEO i nie mają dostępu do kluczowych w pozycjonowaniu narzędzi, raport SEO może okazać się bezużyteczny ze względu na brak umiejętności zastosowania zaleceń oraz brak zrozumienia niektórych terminów.

Co można znaleźć w audycie, czyli SEO analiza w praktyce

W gruncie rzeczy, w większości przypadków dane wygenerowane przez automatyczny audyt SEO powinny wystarczyć do ogólnej analizy strony pod kątem SEO. Trzeba przyznać, że spora część z nich jest nie tylko przedstawiona przez aplikację, ale też oceniona przez nią. Użytkownik może się zatem dowiedzieć, czy jego witryna ma na swej stronie startowej wystarczającą liczbę znaków lub też czy ładuje się ona na urządzeniach mobilnych wystarczająco szybko. Mało tego! Część z powyższych danych jest tu udostępniona w formie czytelnych wykresów, które uwypuklają konkretną wartość lub podkreślają wagę problemu. Mimo to trzeba podkreślić, że "wirtualne" audyty SEO to za mało, by skutecznie pozycjonować stronę WWW. Trzeba tu czegoś więcej, a tym "czymś" jest oczywiście... człowiek. To właśnie dzięki niemu możemy zrozumieć audyt, wprowadzić niezbędne zmiany i sprawić, że treści na naszej stronie będą unikalne, wyróżniać się wśród konkurencji i realnie wpływać na pozycję naszej strony w wyszukiwarce Google.

Dlaczego warto zlecić audyt online SEO profesjonalnej agencji?

Choć można wykonać darmowy audyt SEO swojej strony internetowej, nie ma porównania między opisem strony wygenerowanym automatycznie, a usługą wykonywania audytu SEO przez specjalizującą się w tym firmę. Decydując się na darmowe usługi automatyczne, będziemy musieli interpretować audyt samodzielnie, a wprowadzanie niezbędnych zmian nie należy do najłatwiejszych. Dodatkowo, darmowy audyt SEO można wykonać od ręki, co oznacza, że skorzystać z niego może każdy - w takim wypadku, jeżeli wszystkie strony w Google będą optymalizowane jednym algorytmem, mamy mniejsze szanse na zwiększenie ruchu na stronie internetowej i wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania Google, a także wyróżnienie się spośród innych witryn konkurencji. Decydując się na usługi agencji SEO, nie tylko unikamy zagrożeń w postaci wirusów, które są powszechne w darmowych usługach, jak np. analiza strony internetowej online, ale również otrzymujemy rzetelny audyt, zgodny z zasadami SEO oraz konkretne wskazówki wykonania nowej strony, a najczęściej również usługę wprowadzenia niezbędnych zmian na naszej stronie internetowej przez agencję, w której pracują specjaliści SEO, programiści i doświadczeni copywriterzy, którzy skutecznie dokonają wszystkich koniecznych dla pozycjonowania działań.

Audyt stron internetowych i jego potencjał w SEO

Praktycznie każdy, dostępny w Internecie SEO test strony, przedstawia wszystkie podstawowe dane na temat określonej witryny. Problem w tym, że nie każdy użytkownik potrafi je interpretować. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by z poziomu tego narzędzia można było omówić przyszłe działania SEO w obrębie tej witryny, ale usługa ta wiąże się już z pewną opłatą. O ile więc sam audyt SEO online może być usługą darmową, o tyle interpretacja jego wyników wymaga płatnych konsultacji. Zdarza się też, że część raportów nie przedstawia najważniejszych danych lub też oferuje ich odblokowanie w przypadku zakupu wersji Premium. Czasami zdarza się i tak, że darmowy SEO audyt online ogranicza swe działanie do strony głównej serwisu. Jest to za mało, by móc powiedzieć coś na temat strony internetowej jako całości. Optymistycznie decydując się więc na darmowy, automatyczny audyt SEO online tracimy czas, a w zamian otrzymujemy automatyczny raport, często niezrozumiały dla przeciętnego użytkownika. Jeżeli zależy nam na darmowej usłudze sporządzenia raportu z naszej strony internetowej, lepiej zdecydować się na darmowy miniaudyt w ofercie agencji SEO, która w ramach rozpoczęcia współpracy przedstawi nam bardziej spersonalizowany raport z funkcjonalności naszej strony internetowej lub sklepu online.

Czy możliwe jest, by zrobić audyt SEO sklepu samodzielnie?

Część osób próbuje przeprowadzić audyt SEO sklepu internetowego we własnym zakresie, jednak jest to żmudne i trudne zadanie, które wymaga nie tylko dostępu do narzędzi do audytu SEO, ale również odpowiedniego doświadczenia. Część osób próbuje również zmniejszyć audyt SEO cena, wykonując go na darmowej stronie online, a następnie wysyłając taką analizę do agencji, która zajmie się pozycjonowaniem strony internetowej. Takie rozwiązanie wydaje się interesujące, ale w praktyce większość agencji SEO wykonuje audyt samodzielnie, nie ufając witrynie internetowej, a dodatkowo dbając o utrzymanie autorytetu strony. Wykonać taki audyt, który przyczyni się do zwiększenia widoczności strony, to podstawa skutecznego pozycjonowania, więc warto skorzystać z usług profesjonalnej SEO witryny, aby nie tracić czasu na zmianę struktury strony na podstawie darmowej strony w Internecie, która może być zupełnie bezużyteczna. Choć to, ile kosztuje audyt SEO może zachęcać do skorzystania z darmowej usługi SEO analiza online, warto zainwestować w optymalizację, by dzięki audytowi SEO i skrojonym na miarę rozwiązaniom wspiąć się na szczyt wyszukiwarki i zyskać nowych klientów. Zachęcającym rozwiązaniem, które pozwala zaoszczędzić pieniądze, a jednocześnie otrzymać rzetelny raport naszej strony, jest darmowa oferta agencji SEO na rozpoczęcie współpracy- tym sposobem dostajemy lepszy niż automatyczny audyt strony SEO, a jednocześnie poznajemy agencję, nie wydając przy tym ani grosza.

Darmowy audyt strony internetowej w ofercie agencji SEO

Darmowy audyt SEO nie musi być zły! Niektóre firmy zajmujące się SEO i SEM oferują bezpłatny audyt strony dla przyszłych i obecnych klientów. Darmowa wersja raportu to często "miniaudyt", który wraz z zawiązaniem współpracy wymaga pogłębienia, ale jest to świetna forma sprawdzenia, jak działa dana agencja, jaki prowadzi kontakty z klientem i jakich usług możemy spodziewać się po tych specjalistach SEO. Taki darmowy audyt daje często więcej informacji niż raport generowany automatycznie oraz jest przygotowywany z większą starannością, ponieważ jest pewną wizytówką firmy i ma stanowić zachętę do skorzystania z płatnej oferty danej agencji. Miniaudyt może też być źródłem cennych informacji i dobrym sposobem na poznanie mechanizmów SEO i rozpoczęcie współpracy z firmą, która oferuje usługi SEO. Dodatkowo mamy pewność, że przygotowany przez firmę SEO audyt będzie użyteczny przy dalszej współpracy z agencją, w przeciwieństwie do automatycznych raportów, które często pomijane są przy zawiązaniu współpracy z agencją zajmującą się pozycjonowaniem.

Darmowy audyt strony internetowej w ofercie agencji SEO

Darmowy audyt SEO nie musi być zły! Niektóre firmy zajmujące się SEO i SEM oferują bezpłatny audyt strony dla przyszłych i obecnych klientów. Darmowa wersja raportu to często "miniaudyt", który wraz z zawiązaniem współpracy wymaga pogłębienia, ale jest to świetna forma sprawdzenia, jak działa dana agencja, jaki prowadzi kontakty z klientem i jakich usług możemy spodziewać się po tych specjalistach SEO. Taki darmowy audyt daje często więcej informacji niż raport generowany automatycznie oraz jest przygotowywany z większą starannością, ponieważ jest pewną wizytówką firmy i ma stanowić zachętę do skorzystania z płatnej oferty danej agencji. Miniaudyt może też być źródłem cennych informacji i dobrym sposobem na poznanie mechanizmów SEO i rozpoczęcie współpracy z firmą, która oferuje usługi SEO. Dodatkowo mamy pewność, że przygotowany przez firmę SEO audyt będzie użyteczny przy dalszej współpracy z agencją, w przeciwieństwie do automatycznych raportów, które często pomijane są przy zawiązaniu współpracy z agencją zajmującą się pozycjonowaniem.

SEO audyt strony internetowej online - po co go wykonywać?

Wirtualny audyt strony to coś więcej, niż tylko sposób na poinformowanie właściciela witryny o poszczególnych parametrach jego strony. To przede wszystkim narzędzie, które bezpośrednio wpływa na rodzaj i kolejność działań, które zwiększą wyświetlenia adresu strony internetowej. Audyt sklepu internetowego SEO może m.in.:

 • poinformować użytkownika o podstawowych danych na temat SEO, a także przekazać mu informacje co do bieżącego stanu domeny,
 • powiedzieć coś więcej na temat stron, które już od dawna nie były aktualizowane i jednocześnie nie były poddawane audytowi,
 • pomóc zrozumieć naturę SEO, gdyż, prawdę mówiąc, jest mało platform internetowych, które w pełni pomagałyby zrozumieć, czym tak naprawdę jest SEO i SEM,
 • przygotować do dalszych prac ze stroną, gdyż sam w sobie dobry audyt SEO strony internetowej stanowi bogaty repertuar informacji dotyczących wybranej witryny.

Dlaczego warto monitorować stronę?

Nie jest tajemnicą, że sprawdzenie strony internetowej pod kątem SEO to proces, który powinien odbywać się w miarę regularnie. O ile pierwszą kontrolę po latach można przeprowadzić za pomocą wirtualnego testu, generowanego automatycznie, o tyle kolejny audyt strony internetowej SEO powinien już być przeprowadzony przez specjalistów. Trzeba bowiem podkreślić, że audyt strony internetowej online opiera się bardzo często na algorytmach zdefiniowanych za pomocą aplikacji. Takie schematy nie biorą pod uwagę indywidualnych cech strony, preferencji klienta i konkurencji. Jak już wspominaliśmy, darmowy audyt to często analiza tylko części strony, co nie wystarczy, by skutecznie ją zoptymalizować - aby nasza strona osiągnęła jak najwyższe wyniki w Google i utrzymywała się na pozycjach w TOP10 wyszukiwarki, należy dokładnie przeanalizować wszystkie komponenty, które wpływają na pozycjonowanie, jak np. organizacja podstron, kod strony, jakość treści i szata graficzna naszej witryny, linki wewnętrzne i zewnętrzne oraz analiza mediów.

Audyt SEO strony internetowej - pierwszy krok do najwyższych wyników

Podsumowując, darmowy audyt SEO online to narzędzie, które może okazać się bardzo pomocne w pierwszej ocenie kondycji danej witryny i na początkowych etapach przygody z pozycjonowaniem swojej strony internetowej. Trzeba jednak pamiętać, że nawet najlepszy wirtualny audyt SEO strony nie zastąpi komunikacji z prawdziwym specjalistą SEO, a regularnie wykonywany audyt i zmiany wprowadzane na bieżąco stanowią klucz do sukcesu w wyniesieniu naszej witryny na pierwsze strony wyszukiwania, zyskania nowych klientów oraz zwiększenia wyników sprzedażowych. Wiedząc już, że audyt SEO to podstawa stworzenia scenariusza i planu działań optymalizacyjnych, warto zadbać, by był przygotowany rzetelnie i profesjonalnie, by szczególnie na pierwszym, tak istotnym kroku, postawić na wysoką jakość i sprawdzone rozwiązania, które zdeterminują dalszą pracę nad poprawą naszej strony. Skorzystaj już dziś z SEOaudytu i zobacz sam, jakie rozwiązania możesz wprowadzić na swoje stronie lub w sklepie internetowej, aby znacząco polepszyć swoją pozycję i udoskonalić witrynę, by stała się bardziej przystępna, widoczna i czytelna, a przede wszystkim zachęcała na kolejnych odwiedzin Twoich klientów.

Wypełnij formularz

przygotujemy Twój mini audyt

zupełnie za darmo  [recapcha]

  Szukasz sprawdzonej

  Agencji SEO?

  Najpopularniejsze na nasze stronie - sprawdź koniecznie

  seomod-pozycjonowanie-logo
  Niemcewicza 26/415
  IV piętro
  71-520 Szczecin
  +48  736 090 601
  biuro@seomood.pl