Shopify co to jest? Poznaj nowoczesną platformę eCommerce

31 marca, 2022
Mateusz T.

Prowadzenie swojego sklepu w sieci internetowej wcale nie jest prostym zadaniem. Wielu przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy z tego, że przenosząc swój biznes do świata online, o wiele więcej czynników będzie decydowało o ich sukcesie. Z pewnością jednym z takich czynników będzie wybór właściwej platformy e-commerce. Często właściciele nie zdają sobie sprawy ze sposobu działania danych rozwiązań, a wybierając platformę kierują się przede wszystkim jej ceną oraz popularnością. Często razem z rozwojem firmy odkrywamy, że wybrany przez nas system ma wiele braków, co wiąże się z czasochłonną i co ważniejsze kosztowną migracją. Najlepszym wyjściem jest korzystanie ze sprawdzonych rozwiązań, a takim z pewnością jest technologia Shopify.

W momencie, gdy zastanawiasz się nad tym, jaka platforma sklepowa będzie najlepsza dla Twojego biznesu, na pewno nie możesz pominąć Shopify Polska. Jest to aplikacja e-commerce stworzona w Kanadzie i dzięki niej miliony przedsiębiorców z całego świata może prowadzić swój biznes w trybie online. W ostatnim czasie przyglądaliśmy się różnym danym, które pokazują, że Shopify jest bardzo często wykorzystywane przez firmy. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej temu, czym jest Shopify, jak funkcjonuje i z jakich powodów warto się tym rozwiązaniem zainteresować.

Shopify jak działa?

Shopify jest bardzo łatwą w obsłudze aplikacją, która funkcjonuje w oparciu o model subskrypcji. Każdy przedsiębiorca może dzięki niej założyć sklep internetowym z czym wiązać się będzie sprzedaż jego produktów. Warto wspomnieć o tym, że Shopify wyposażona jest w aplikację POS (Point of Sale), która umożliwia płacenie za produkty w lokalizacjach fizycznym. Subskrybenci Shopify mogą również zarządzać swoimi punktami sprzedaży z poziomu dedykowanej aplikacji mobilnej. W przypadku, gdy jest przedsiębiorcą sprzedającym swoje towary zarówno fizycznie, jak i online, Shopify na bieżąco będzie synchronizować stan Twojego magazynu, co pozwoli Ci zarządzać sklepami za pomocą jednego konta na wybranym przez siebie urządzeniu.

platforma eCommerce Shopify

Warto również zaznaczyć, że Shopify nie jest wyłącznie pojedynczym produktem. Jest to nie tylko kreator sklepów internetowych lub narzędzie do sprzedawania produktów. Jest to platforma handlowa, która umożliwia przedsiębiorcom wystartowanie z wymarzonym biznesem i uruchomienie sprzedaży dla klientów w dowolnym miejscu na świecie. Platforma Shopify wyposażona jest w szereg narzędzi, które dadzą Ci możliwość analizy każdego aspektu Twojego sklepu online. Korzystanie z tych narzędzi pozwoli między innymi na maksymalizację zwrotów z inwestycji w marketing. Dla zainteresowanych platformą Shopify cennik znaleźć można na stronie internetowej producenta. Z pewnością za tak rozwinięte narzędzia warto zapłacić każdą cenę.

Czy platforma Shopify będzie dobra dla małych firm?

Wiemy już mniej więcej jak działa sklep internetowy w oparciu o Shopify. Ta platforma zapewnia zestaw funkcji, które wspomogą przedsiębiorców w uruchomieniu oraz prowadzeniu swojego sklepu online. Bardzo istotne w przypadku tej platformy jest również to, że nie wymaga od użytkownika umiejętności kodowania. Przedsiębiorca może zdecydować się na pakiet z narzędziami, które są mu na dany moment potrzebne. Ze szczegółami każdego z pakietów zapoznać się można na stronie internetowej Shopify. W ramach podstawowego pakietu możemy odzyskiwać porzucone przez klientów koszyki, tworzyć rabaty, analizować oszustwa, a także obsługiwać klientów w niezliczonej ilości walut.

Shopify

Platforma Shopify najbardziej znana jest z tego, że łatwo się ją obsługuje i oferuje mnóstwo nowoczesnych funkcji, które dedykowane są tworzeniu stron internetowych. Korzyści wynikające z droższych pakietów subskrypcyjnych to chociażby niestandardowe płatności Shopify, które pozwalają na dopuszczenie kart kredytowych bez wymogu konfiguracji płatności innego przedsiębiorstwa. Wewnątrz platformy można znaleźć niezliczoną ilość funkcji, które do gustu przypadną zarówno właścicielom małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw. Warto podkreślić, że platforma Shopify opinie wśród przedsiębiorców ma bardzo dobre i częściej można spotkać się z jej wykorzystaniem na rynku.

Jakie zalety niesie ze sobą korzystanie z Shopify?

Na całą platformę Shopify składa się mnóstwo narzędzi, które pozwalają ułatwić poruszanie się przedsiębiorców w świecie e-commerce. Poza pozyskiwaniem nowych klientów oraz synchronizacją fizycznej płaszczyzny oraz internetowej naszego sklepu, Shopify zapewnia również niżej wymienione korzyści:

Doskonałe połączenie z social mediami

Poprzez wykorzystywanie platformy Shopify będzie mogli sprzedawać nie tylko w Internecie, ale również za pomocą różnego rodzaju społecznościowych portali. Otworem staną przed nami internetowe rynki, a także lokale stacjonarne. Jeśli zależy nam na powiększeniu wyników sprzedaży oraz efektów marketingu, to Shopify daje nam możliwość integracji sklepu z Instagramem lub Facebookiem. To może pozwolić nam dotrzeć do świeżych konsumentów.

Mnóstwo przydatnych wtyczek

Należy również zwrócić uwagę na ogromną ilość wtyczek, które pozwalają rozszerzać funkcjonowanie naszego sklepu online. Wewnątrz platformy znaleźć można Shopify App Store, gdzie znajdują się zarówno darmowe jak i płatne wtyczki, które pozwolą na dodanie specjalistycznych funkcji do Twojego sklepu online.

Narzędzia marketingowe SEO

Sklepy internetowe oparte o platformę Shopify posiadają narzędzia SEO z funkcjami, które umożliwią optymalizację zawartości. W ten sposób będziemy mogli uzyskać jeszcze większy zasięg dla produktów z naszego sklepu. Możemy również optymalizować swoje treści za pomocą dodatkowych funkcji, które dostępne są w Shopify. Dzięki temu możemy chociażby edytować meta opisy, tytuły oraz adresy URL postów dodawanych na naszym blogu. Takie podstawowe pozycjonowanie sklepu internetowego może okazać się przydatne.

Korzystanie ze swojej nazwy domeny

Shopify umożliwia przedsiębiorcom korzystanie z własnej nazwy domeny, którą mogą oni połączyć z platformą przez panel administratora sklepu online. W przypadku, gdy nie posiadamy nazwy domeny, to możemy ją zakupić poprzez Shopify lub od zewnętrznego dostawcy.

platforma Shopify

Wady korzystania z platformy Shopify

Dowiedzieliśmy się już, jak fenomenalna potrafi być platforma Shopify, oraz jakie korzyści płyną z jej wykorzystania. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie ma rozwiązań perfekcyjnych i w przypadku każdego można znaleźć jakieś minusy. Poniżej prezentujemy naszym zdaniem największe wady platformy Shopify:

Wysokie ceny dodatków

Doskonale rozumiemy to, że za korzystanie z platformy Shopify przedsiębiorcy muszą uiszczać opłaty. Uwagę klientów zwraca cena dodatków. Shopify zapewnia niemal wszystkie podstawowe funkcje, jednak często brakuje opcji zaawansowanych, które mogą przydać się firmom bazującym na handlu elektronicznym. Jeśli chcemy uzyskać dostęp do dodatkowych funkcji, to musimy zakupić dodatki z wbudowanego w platformę sklepu. Często zakup dodatków może znacznie powiększyć kwotę, którą płacimy w ramach miesięcznej subskrypcji.

Problemy z optymalizacją motywu

Przeglądając wątki na forach internetowych można spotkać się z opiniami klientów, którzy mają problem ze zoptymalizowaniem motywu Shopify. Często problem polega na tym, że nie jest on do końca zgodny z kodem HTML, JS lub CSS. Z reguły kłopoty te dotyczą tego, w jaki sposób przeglądarka, system operacyjny lub dane urządzenie mobilne wyświetla cały szablon Shopify.

Opłaty za transakcję

Pomimo tego, że większość platform zdecydowała się na pełne obniżenie opłat transakcyjnych w ostatnich latach, to Shopify nadal stosuje tego typu zabieg. Użytkownicy chcący korzystać z platformy mogą jednak zrzec się tych opłat, poprzez zaakceptowanie płatności za pomocą Shopify Payments. Warto zaznaczyć jednak, że nie dla każdego jest to korzystna opcja.

Warto obserwować rozwój platformy Shopify

Podsumowując, ciężko zaprzeczyć stwierdzeniu, że Shopify to platforma robiąca ogromne wrażenie. Jest to zestaw narzędzi, który z pewnością w dużym stopniu może ułatwić prowadzenie sklepu internetowego przedsiębiorcom. Shopify jest platformą, która zyskuje coraz większą popularność na rynku i na pewno warto przyglądać się bacznie temu rozwiązaniu. W momencie, gdy poszukujemy platformy, która ułatwi nam zarządzanie naszym sklepem online, Shopify może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Jeśli potrzebujesz SEO dla strony, wtedy warto sprawdzić ofertę na pozycjonowanie za efekt, a także pełny na pozycjonowanie cennik. Zachęcamy do przejrzenia również naszej oferty na pozycjonowanie stron Szczecin.

Mateusz T.
SEO EXPERT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Ostatnio na blogu
Losowe starsze wpisy

Szukasz sprawdzonej

Agencji SEO?

Najpopularniejsze na nasze stronie - sprawdź koniecznie

seomod-pozycjonowanie-logo
Niemcewicza 26/415
IV piętro
71-520 Szczecin
+48  736 090 601
biuro@seomood.pl