O czym warto pamiętać, stawiając nową stronę internetową?

30 lipca, 2020
Sara K.

Podczas budowania strony, należy brać pod uwagę kilka aspektów, które mogą okazać się niezwykle istotne. Warto pamiętać, żeby jeszcze przed zleceniem jej, lub stworzeniem jej samemu, określić to, jaki jest cel danej strony. Dlaczego? Ponieważ taka strona jest narzędziem, które ma przynosić zyski, a także informować potencjalnych klientów o tym, czego mogą oczekiwać od naszej firmy. Strona ma zachęcać do pozostania na niej oraz do przejrzenia zamieszczonych na niej informacji. Jednak trzeba pamiętać, że strona musi nie tylko przykuwać uwagę, ale również prowadzić do akcji, czyli na przykład do wysłania zapytania, wykonania telefonu, rejestracji, albo też do pobrania cennika. Dlatego też warto jest ustalić główny cel, który ma spełniać nasza witryna.

Skoro wiesz, czemu ma służyć Twoja strona, warto również zainwestować w odpowiednią treść. I nie mówimy tutaj tylko i wyłącznie o dobrze napisanych artykułach. Ważną częścią są również wysokiej jakości grafiki, które jak najlepiej będą odzwierciedlać to, o czym jest dana strona. Jeśli możesz, wstaw tam swoje własne zdjęcia, jeśli natomiast nie masz takiej możliwości, zainwestuj w fotografie ze stocka. Warto wiedzieć, że są również portale, na których można pobrać wiele obrazków całkowicie za darmo, jednak jeśli chcesz zachować oryginalność, trzeba zorientować się w płatnych opcjach. Oczywiście nie wolno zapominać o artykułach na stronie. Mają one nie tylko być reklamą Twoich usług, ale również powinny być przydatne dla użytkowników. Dlatego jeśli jest to strona gabinetu dentystycznego, napisz o tym, w jaki sposób dbać o higienę jamy ustnej u dzieci. Tak się składa, że im więcej ciekawych informacji się znajdzie na stronie, tym większe będzie zainteresowanie potencjalnego klienta. Jednak warto mieć gdzieś z tyłu głowy, żeby nie przedobrzyć z treścią, bo nikt też nie będzie chciał czytać ogromnej ściany tekstu.

Warto zwrócić uwagę na design. Niektórym wydaje się, że im więcej obrazków, animacji i wyskakujących okienek, tym lepiej. Strona być może jest ładna i te wszystkie dodatki sprawdzają się wizualnie, jednak przez to może okazać się, że witryna nie konwertuje zbyt dobrze. Zanim zaczniesz wymyślać, co dodać na swojej stronie, najlepiej będzie zorientować się, co posiada konkurencja. W większości ich strony są proste i bardzo łatwe w nawigacji. Dzięki temu konwersja nie jest utrudniona, a użytkownik może swobodnie poruszać się po stronie. Czasami więc warto zaczerpnąć nieco inspiracji od konkurencji.

Kolejnym aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę, są czcionki. Wielu właścicieli firm nie dba zbytnio o odpowiedni dobór fontów. Nieczytelne czcionki, a jeszcze gorzej - takie, które nie posiadają polskich znaków - to ogromny błąd. Wtedy nawet najładniejsza strona www będzie wyglądała niedbale, a odbiór przez użytkownika będzie znacznie gorszy. Font jest uzupełnieniem projektu, dlatego nie można zapomnieć o typografii. Ważne jest również to, żeby stosować też podobne rozmiary czcionek w akapitach, dzięki temu strona będzie spójna. Unikając zbyt dużych bloków tekstu oraz stosując graficzne przerywniki i czytelny font, strona będzie o wiele bardziej przyjazna dla czytelnika.

Coraz więcej osób korzysta z urządzeń mobilnych. Dzięki nim można przeglądać strony i coraz więcej osób konsumuje treści właśnie za pomocą smartfona. Dlatego też podczas tworzenia strony nie można zapomnieć o wersji mobilnej. Projekt strony na normalnym monitorze może wydawać się w porządku, jednak po wejściu na stronę w przeglądarce na telefonie okazuje się, że treści są źle sformatowane, a obrazki są nie w tych miejscach, w których być powinny. Dlatego należy zadbać o responsywność strony, żeby zapewnić użytkownikom jak najwygodniejsze korzystanie.

To tylko niektóre z elementów wartych uwagi, szczególnie jeśli tworzy się stronę samemu. Profesjonalna firma zajmując się tym na co dzień, z pewnością wie, jak stworzyć odpowiednią stronę www, dlatego warto powierzyć jej postawienie nowej witryny.

Sara K.
SEO EXPERT

Ostatnio na blogu
Losowe starsze wpisy

Szukasz sprawdzonej

Agencji SEO?

Najpopularniejsze na nasze stronie - sprawdź koniecznie

seomod-pozycjonowanie-logo
Niemcewicza 26/415
IV piętro
71-520 Szczecin
+48  736 090 601
biuro@seomood.pl