Jak wypozycjonować stronę za darmo?

22 lipca, 2022
admin

Klientom często wydaje się, że za pozycjonowanie stron cena jest wygórowana. Oczywiście związane jest to z użyciem przez agencję profesjonalnych narzędzi, płaci się także za lata doświadczenia i obszerną wiedzą. Jednak czy pozycjonowanie stron WWW za darmo jest w ogóle możliwe? Otóż tak, aczkolwiek wymaga to posiadania określonej wiedzy, odrobiny doświadczenia i dużej dawki cierpliwości. Jak zatem pozycjonować własną stronę lub blog, robiąc to całkiem za darmo? Oto prosty przepis…

Frazy kluczowe, czyli grunt pod działania SEO

Jak wypozycjonować stronę za darmo? Najlepiej zacząć od doboru właściwych słów kluczowych. Ważne, aby były to frazy mniej popularne, ale za to generujące ruch. W przypadku bardzo popularnych fraz koszty pozycjonowania mogą być bardzo wysokie, gdyż osoba pozycjonująca będzie musiała "przebić się" przez działania konkurencji. Biorąc pod uwagę fakt, że za jej pozycjonowanie są odpowiedzialni specjaliści SEO, szanse na "zwycięstwo" w starciu z nimi są u osoby początkującej dość znikome. Warto zadbać o to, by frazy kluczowe miały tzw. długi ogon i (jeśli to możliwe), aby były skoncentrowane na wyszukiwaniu lokalnym. Mówiąc wprost: "sprzedaż samochodów elektrycznych w Poznaniu" brzmi lepiej, niż "sprzedaż samochodów".

Dostarczanie contentu

Content, czyli zawartość strony, to ważny element, który ma ogólny wpływ na jej pozycjonowanie. Treścią tą są różne wpisy, grafiki i inne multimedia, których zadaniem jest zaangażowanie czytelnika i zachęcenie go do zapoznania się z wybraną ofertą. Jeśli content jest np. tekstem, to powinien być on odpowiednio sformatowany. Mowa tu oczywiście o nagłówkach, akapitach, pogrubieniach, wypunktowaniach i o naturalnym, a zarazem równomiernym rozłożeniu w tekście fraz kluczowych. Wszystko po to, aby umieszczane w ten sposób treści prezentowały się jak najbardziej profesjonalnie.

Odświeżanie treści

Nic tak nie szkodzi stronie WWW, jak brak jej aktualizacji. Mowa tu rzecz jasna nie tylko o odświeżeniu szaty graficznej i kodu (choć to jest bardzo ważne), ale o dużo częstszym odświeżaniu zawartości witryny. Nowe wpisy, zdjęcia i materiały wideo sprawiają, że roboty wyszukiwarki Google stale "mają co robić" w obrębie naszej strony. To z kolei wpływa na wzrost ruchu wewnątrz niej. Mówiąc o aktualizacji treści, nie można zapominać o danych multimedialnych, a konkretnie o plikach wideo. One również mają bardzo istotny wpływ na wzrost ruchu na stronie.

Google Moja Firma

Jeśli chcesz pozycjonować swoją stronę internetową za darmo, to pewnie działasz jako podmiot lokalny. To z kolei oznacza, że takie narzędzia jak np. Google Moja Firma, to aplikacje stworzone dla Ciebie. Program ten pozwoli nie tylko przypisać lokalizację danej firmy do wybranego punktu na mapie (we współpracy z Google Maps), ale będzie też świetną platformą do udostępniania opinii na temat Twojej firmy. W wirtualnej wizytówce można też udostępnić informacje na temat godzin otwarcia, adresu, numeru telefonu, strony WWW, a także adresu mailowego.

Artykuły sponsorowane i wpisy osób trzecich

Chcąc za darmo pozycjonować stronę WWW trzeba postawić na własnoręczne tworzenie artykułów sponsorowanych. O ile ich udostępnienie na stronach trzecich może już trochę kosztować, o tyle samodzielne stworzenie takiego tekstu to już oszczędność rzędu 100 - 200 złotych! Co ważne, pisanie takich tekstów samemu, może pomóc w wyrobieniu własnego warsztatu. Kto wie, czy samodzielne tworzenie treści sponsorowanych nie będzie w przyszłości wstępem do posiadania własnego bloga?

jak wypozycjonować stronę za darmo?
jak wypozycjonować stronę za darmo?

Ile można oszczędzić?

Ograniczenie kosztów pozycjonowania do zera nie zawsze jest możliwe. Trzeba jednak pamiętać, że miesięczny koszt takiej usługi (w przypadku pozycjonowania lokalnego) może wynieść nawet 1200 złotych. Samodzielne optymalizowanie strony pod kątem SEO może i nie jest tak efektywne, ale pozwala miesięcznie zaoszczędzić nawet do 1000 złotych! Biorąc pod uwagę dalszy rozwój strony, są to środki bardzo mądrze zaoszczędzone.

Reasumując, samodzielne pozycjonowanie stron WWW czy optymalizacja strony pod SEO to niełatwe zadanie. Niemniej wysiłek się opłaca, gdyż nawet w przypadku porażki, można w pewnym stopniu zaznajomić się ze specyficznymi mechanizmami, jakie kierują branżą SEO. Jednak lepiej zlecić pozycjonowanie sklepu shoper profesjonalnej agencji - w naszej ofercie dostępne są takie opcje jak pozycjonowanie za efekt czy SEO program partnerski.

Sprawdź również:

admin
SEO EXPERT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Ostatnio na blogu
Losowe starsze wpisy

Szukasz sprawdzonej

Agencji SEO?

Najpopularniejsze na nasze stronie - sprawdź koniecznie

seomod-pozycjonowanie-logo
Niemcewicza 26/415
IV piętro
71-520 Szczecin
+48  736 090 601
biuro@seomood.pl